Aktuality

Nabízíme vám informace o nejblžších pastoračních aktivitách v naší farnost:

V sobotu 7.5.2022 v 15 hodin byla zakončena slavením mše sv. v brněnské katedrále diecézní fáze synodálního procesu. Bližší informace a materiály k synodě najdete na https://www.cirkev.cz/cs/synoda-2021-2023.

Shrnutí výstupů synodálního procesu za Brněnskou diecézi "Jaké budou naše farnosti, taková bude celá církev" najdete na:  https://www.biskupstvi.cz/storage/akt/synoda-Brno.pdf

Naše modlitby byly vyslyšeny: máme nového brněnského diecézního biskupa! Papež František jmenoval ve čtvrtek 26. 5. 2022 14. brněnským diecézním biskupem Mons. Pavla Konzbula, dosavadního pomocného biskupa a generálního vikáře. Bohu díky!

Srdečně vás všechny zdravím.

V některých sdělovacích prostředcích bývá rubrika "Napsali o nás". Byl jsem upozorněn na článek "o nás". Posílám na něj následující odkaz:

http://www.sklenenykostel.net/index.php/menu-literarni/menu-fejetony/4190-xu1

A přeji vám všem pokojné a požehnané dny v této jinak složité době.

Václav Slouk, farář

Drazí věřící,

tak jak jsme se na vás obraceli na začátku první vlny pandemie, obracíme se na vás i nyní, v této nelehké době, kdy procházíme všichni další těžkou zkouškou. Řada našich rodinných příslušníků je nemocná nebo v karanténě a nemůžeme z důvodu nařízených protipandemických opatření navštěvovat své blízké.

OSense O-Sense