Aktuality

Nabízíme několik čísel ze života naší farnosti v roce 2023:

V sobotu 7.5.2022 v 15 hodin byla zakončena slavením mše sv. v brněnské katedrále diecézní fáze synodálního procesu. Bližší informace a materiály k synodě najdete na https://www.cirkev.cz/cs/synoda-2021-2023.

Shrnutí výstupů synodálního procesu za Brněnskou diecézi "Jaké budou naše farnosti, taková bude celá církev" najdete na:  https://www.biskupstvi.cz/storage/akt/synoda-Brno.pdf

Biskupství brněnské vydalo novou publikaci, která mapuje kněžské hroby v Brně. Publikaci „Kněžské hroby na brněnských hřbitovech a v kryptách brněnských kostelů“ je možné zakoupit na recepci biskupství (Petrov 4) nebo v prodejně křesťanské literatury Donum (Petrov 9)
 

Srdečně vás všechny zdravím.

V některých sdělovacích prostředcích bývá rubrika "Napsali o nás". Byl jsem upozorněn na článek "o nás". Posílám na něj následující odkaz:

http://www.sklenenykostel.net/index.php/menu-literarni/menu-fejetony/4190-xu1

A přeji vám všem pokojné a požehnané dny v této jinak složité době.

Václav Slouk, farář

Drazí věřící,

tak jak jsme se na vás obraceli na začátku první vlny pandemie, obracíme se na vás i nyní, v této nelehké době, kdy procházíme všichni další těžkou zkouškou. Řada našich rodinných příslušníků je nemocná nebo v karanténě a nemůžeme z důvodu nařízených protipandemických opatření navštěvovat své blízké.

OSense O-Sense