Aktuality

Jak již jistě víme, brněnský diecézní biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle po dosažení 75 let věku zaslal papeži Františkovi svou abdikaci. Současně nás prosí, abychom rozhodování papeže Františka o budoucnosti brněnského biskupského stolce provázeli svými modlitbami. Pokud se chceme modlit společně, můžeme použít tuto modlitbu:

V neděli 27. 6. 2021 se uskutečnila mimořádná sbírka na pomoc lidem postiženým tornádem. V naší farnosti se při této příležitosti vybralo 25.000,- Kč. Pán Bůh zaplať za vaše opravdu velké dary.

I nadále je možné posílat příspěvky na tento úmysl například na účet Diecézní charity Brno, číslo účtu 4211325188/6800, variabilní symbol: 2002, nebo přímo na účet Římskokatolické farnosti Moravská Nová Ves, číslo účtu 1381673309/0800, variabilní symbol 2222 (na opravu poškozených kostelů a fary) nebo 777 (na podporu lidí ve farnosti).

V dnešním čtení z 2. listu sv. apoštola Pavla Korinťanům jsme četli: "Váš přebytek pomůže nyní jejich nedostatku, aby zase jindy jejich přebytek přišel k dobru vám ve vašem nedostatku; tak nastane vyrovnání." (2 Kor 8,14)

Děkujeme za vaši solidaritu.

Milovaný otec, citlivý otec, poslušný a přívětivý, otec tvořivě odvážný, setrvávající ve stínu – těmito přívlastky charakterizuje papež František sv. Josefa v apoštolském listu „Patris corde – Otcovským srdcem“, zveřejněným u příležitosti 150. výročí vyhlášení svatého Josefa za Ochránce všeobecné církve. Papež František počínaje 8. prosincem 2020 vyhlásil zvláštní rok věnovaný Ježíšovu pěstounovi. Mimo jiné v tomto listě píše:

Srdečně vás všechny zdravím.

V některých sdělovacích prostředcích bývá rubrika "Napsali o nás". Byl jsem upozorněn na článek "o nás". Posílám na něj následující odkaz:

A přeji vám všem pokojné a požehnané dny v této jinak složité době.

Václav Slouk, farář

Milí farníci, předkládám vám předběžný přehled hospodaření naší farnosti za rok 2020. Děkuji za všechny vaše dary a příspěvky do sbírek. Konečný přehled hospodaření farnosti bude předložen ke schválení ekonomické radě farnosti. Děkuji za vaši podporu a za modlitby za farnost i za mě.

Václav Slouk