Biskupství brněnské - aktuality

• Brněnský rodák kardinál Czerny přijede na Velehrad
    Hlavním celebrantem kazatelem letošní pouti na Velehradě bude kardinál Michael Czerny. Oznámil to český primas Dominik Duka. Rodák z Československa v současnosti působí v Úřadu pro lidský integrální rozvoj, který se zabývá migranty a uprchlíky
  • Zemřel P. Josef Lacko
    Dne 22. ledna 2020 zemřel P. Josef Lacko. Rozloučíme se s ním v úterý 28. ledna 2020 ve 12.00 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Brně - Židenicích. Pohřben pak bude na Ústředním hřbitově v Brně.
  • Čeští biskupové popřáli kardinálu Schönbornovi k 75. narozeninám
    Rakouský kardinál Christoph Schönborn oslavil 22. ledna 2020 životní jubileum - 75 let. Na biskupa byl vysvěcen 29. srpna 1991 a jeho spolusvětitelem byl také brněnský biskup Vojtěch Cikrle.
  • Ve Šlapanicích vzpomenou na malomocné
    Před dvaašedesáti lety byl poprvé vyhlášen Světový den malomocných. Slaví se vždy poslední neděli v lednu.
  • Týden modliteb za jednotu křesťanů 2020 v Brně
    Bohoslužbu za jednotu křesťanů bude rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2020 v neděli 19. ledna 2020 v 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně celebrovat R.D. ThLic. Tomáš Koumal, farář katedrály. V úterý 21. 1. 2020 v 19.00 hodin proběhne v kostele sv. Jakuba v Brně ekumenická bohoslužba slova.
  • 2020: Chodíme spolu – a co dál?
    Pro ty, kteří spolu chodí a o manželství uvažují pořádá komunita Emmanuel v Brně víkendová setkání s názvem "CHODÍME SPOLU - a co dál?"
  • Večery pro dva v roce 2020
    Komunita Emmanuel pořádá „Večery pro dva“ - otevřená setkání pro páry, zaměřená na podporu a rozvoj vztahu. Každé setkání se zabývá jedním z témat spjatých s partnerským životem a poskytuje prostor k rozhovoru.
  • Nešpory na Petrově zase v roce 2020
    Královská stoliční kapitula sv. Petra a Pavla v Brně zve opět po Novém roce na slavnostní zpívané nedělní nešpory. Ty nejbližší se budou konat 19. 1., 16.2., 15.3., 19.4., 17.5., a 21.6. 2020 vždy v 17.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově