Vítejte na stránkách farnosti v Brně-Komárově. Jsme menším společenstvím církve. Většinou žijeme v Komárově, ve Starých Černovicích, v Dolních a Horních Heršpicích. Scházíme se k bohoslužbám v nejstarším funkčním kostele v Brně a mnozí se navzájem známe. Rádi Vás přivítáme v našich kostelích sv. Jiljího v Komárově a sv. Klementa Maria Hofbauera v Horních Heršpicích nebo na faře v Brně, Černovická 2a.

Farnost Brno-Komárov - aktuality

Biskupství brněnské - aktuality

Biskupství brněnské - logo
  • Synodální proces postoupil do další fáze
    Pracovní dokument pro kontinentální fázi synodálního procesu katolické církve je hotový. Jak včera oznámil vatikánský sekretariát synody, dokument nyní schválila příslušná rada a byl předán papeži. Má sloužit jako vodítko pro další postup na celosvětové úrovni synodálního procesu.
  • Ve Starovičkách připomenou P. Václava Drbolu
    Při příležitosti 110. výročí narození P. Václava Drboly bude generální vikář brněnské diecéze Pavel Kafka slavit 16. října 2022 ve 14.00 hodin děkovnou mši v kostele sv. Kateřiny ve Starovičkách.
  • Papučový den: podporovat hospicovou péči má smysl
    Cílem celorepublikové kampaně Doma je upozornit veřejnost na problematiku mobilní hospicové péče a zároveň získat nové dárce. Kampaň vyvrcholí 5. října tzv. Papučovým dnem, kdy si lidé mohou obout papuče, ať už v zaměstnání, ve škole nebo doma, a sdílet své fotky na sociálních sítích s hashtagem #papucovyden.
  • Kalendář pro děti - misijní říjen 2022
    Stejně jako v minulých letech, chceme, aby se děti, naši malí misionáři, připravily co nejlépe na letošní oslavu Světového dne misií, který připadá na 23. říjen! Letošní Misijní neděle se nese v duchu hesla z knihy Skutky apoštolů „Budete mými svědky“ (Sk 1,8).
  • Pod ochranou svatého Václava
    Komentovaná prohlídka na zakončení výstavy Diecézního muzea "Pod ochranou sv. Václava" se bude konat ve středu 5. října 2022 ve 14.00 hodin v kryptě brněnské katedrály.
  • Biskup Konzbul: Růženec je modlitba mariánská i charismatická
    Na začátku "růžencového" měsíce října přinášíme zamyšlení brněnského biskupa Pavla Konzbula.
  • Žehnání zvonů ve Znojmě
    V sobotu 15. října 2022 v 10.00 hodin požehná brněnský biskup Pavel Konzbul při slavnostní bohoslužbě tři nové zvony, které se umístí do věže kostela Nalezení svatého Kříže ve Znojmě.
  • 240 let kostela ve Veverské Bítýšce
    Děkovnou bohoslužbu při příležitosti 240. výročí kostela sv. Jakuba ve Veverské Bítýšce bude celebrovat v sobotu 9. října 2022 v 10.00 hodin biskup Vojtěch Cikrle.