Vážení a milí,

pokračují uvolňování veřejného a společenského života. Stále však jsou spojena s určitými omezeními. Dovolené počty shromážděných osob jsou malé: 15, 30 a konečně 50. Rozvrh je nastíněn do 8. června. Pak by mělo být otevřeno. Vše je v pohybu, mnohé se překotně mění. Nikdo neví, co bude zítra...

Zůstaňme v klidu. Zachovejme si naši zaběhnutou a osvědčenou praxi otevřeného kostela s nabídkou krátké modlitby a s možností individuálního přijetí svátosti eucharistie, případně smíření. Tak jsme stále v chodu. A to je důležité. Rozběhnutí, a to brzy uvidíme v naši společnosti, je náročné a stojí mnoho úsilí. Jsme pohodlní. Snadno si odvykneme, těžko přivykáme. Neopouštějme tedy naše náboženské návyky, včetně chození do kostela, a budeme to mít snažší.

Nakonec zdravím věrné a statečné, které pravidelně v kostele vidím. Ostatním připomínám a zvu:

V pondělí, středu a pátek je otevřený kostel od 17.30-18.15 hodin, v neděli od 8-10 hodin. V Heršpicích je otevřeno ve středu od 16.30-17 hodin, v sobotu od 17.30-18 hodin. Obnovení bohoslužeb včas napíši na naše stránky a na nástěnku. Pokud se nic nezmění, vidím to na Letnice. Pokoj a požehnání o. Stanislav.